3.8. - Všechno nejlepší, Emily!

4. srpna 2012 v 17:43 | Emily Cohen |  Zápisník
No, víte to až teď. :] Menší polemizování o tom jestli být sám nebo ne?


Na své narozeniny jsem sama. Dočista sama. Od rána jsem nikomu neřekla "ahoj" ani "děkuji" na případné blahopřání k narozeninám. Ale je to správné? Má člověk být na narozeniny sám? Nemá si užívat s rodinou a s přáteli? Já vlastně nevím.
A protože jsem teď doma sama a vlastně se to do zítřka nezmění - no nezní to tak špatně, abych toho mohla litovat - takže si užívám sama. Směju se, tancuju, dívám se na filmy a jím to na co mám zrovna chuť bezohledu na to jestli je to zdravé. Užívám si. A to podle mě se má na narozeniny dělat.
Jednoduše je mi čtrnáct. A teď vlastně vím, komu na mě záleží. Kdo jsou přátelé a kdo ne. A no, taky teď vím kdo si mé přátelství zaslouží a lituju, že jsem občas tak hloupá, že to přehlédnu. Pozná se to. Ten kdo si vzpomene, že jste zase o rok starší a napíše, ten je přítel. Ten kdo ani nenapíše na facebook, není přítel, jen si na něj hraje. A ten který možná si vzpomene, ale nemůže napsat... je možná přítel a možná ne.
A do dalšího roku chci dosáhnout...no, konečně být aspoň trochu dospělá, ale nezavrhnout na dětský svět. I když už teď vím, že v životě ne vždy vítězí dobro a ne vždycky když jsi dobrý dosáhneš toho čeho chceš.
Možná až teď si uvědomuju, že jsem starší. Jsem vlastně ráda, že mi je čtrnáct a nebo ne? Pořád jsem dítě, ale opouštím ten svět. Jak řekl Constantine "...ty uvidíš je, a oni tebe..." A potom už nebude cesty zpátky. Dělám správný krok? Mám je vidět, když už jsou dveře odemčené a já se přesto koukám přes klíčovou dírku? Vidím málo a ono je toho tak strašně moc.
Asi to možná bude stát za to a možná toho budu litovat. Bohužel jsem člověk.

Je to sobecké, marnivé a vůbec se to nesluší, ale přesto. Přeju si všechno nejlepší, co jen můžu mít. Ať se všechny přání a sny se mi splní, ať lidé mi podobní a lidé kteří se narodili ve stejný den se mají a budou mít tak dobře jako já. - ten konec už nezněl tak hrozně. :D

Docela hezké, hm? Poprvé jsem byla delší dobu bez kontaktu s lidma, takže podepsalo se to na mě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama