5 filmů ze 101 - Jíst meditovat milovat

30. června 2012 v 23:31 | Emily Cohen

Originální název: Eat Pray Love
Český název: Jíst Meditovat Milovat
Žánr: Romantický, Drama
Režie: Ryan Murphy
Hlavní postava: Elizabeth Gilbert (Julie Roberts)

Liz Gilbert, hrdinka snímku Jíst, meditovat, milovat se, je moderní žena, která se vydává poznávat a obdivovat krásy světa a současně se pokouší znovu najít a probudit své pravé já.

Poté, co jí životní jistoty a priority zcela rozvrátí rozvod, si Gilbert vezme v zaměstnání roční dovolenou a naprosto v rozporu se svými zásadami se rozhodne riskovat vše pro to, aby změnila svůj život. Během svých exotických a pozoruhodných cest poznává v Itálii prosté potěšení z dobrého jídla, v Indii sílu modliteb a meditací, a konečně na Bali najde zcela nečekaným způsobem pokoj v duši a rovnováhu lásky. Snímek Jíst, meditovat, milovat je natočen na motivy skutečného a pozoruhodného příběhu a dokazuje, že existuje více způsobů, jak si užívat a poznat svět. (zdroj)


Eat

Jídlo? Je to vaše slabost? Moje taky. ^^
Liz mi ukázala, že jídlo se má vychutnávat. Že hřešit je lidské. A že italské kouzlo nic nedělání, je mnohem lepší než se válet na pohovce a cpát se zmrzlinou. Těch pár scén v Římě se mi zdají nejpovedenější. Je to moje nejoblíbenější část z filmu a stojí za to (už jen kvůli toho božského jídla!).

Pray

Meditace. A Indie.
Nejsem si jistá, jestli se mi ten zlom líbí. Možná byl účel vytvořit u Liz ty neovladatelné myšlenky... Tuhle část jednodušše moc nechápu. Ovšem prokázalo se, že odpouštět je nejdůležitější.

Love

Milovat a bát se? Nemilovat a nebát se?
Občas ty scény mají takovou sílu, že máte chuť je v hlavě uchovat a nepustit. Potom zase je něco, co nechápu nebo mi to mozek nebere. Připomíná mi to: "Byli jsme mladí a nevyzrálí... nepřipraveni na manželství." Jak můžu tedy Liz chápat?

Kniha


Už to bude dávno co jsem plánovala koupi. Vypadá to, že se k šetření vrátím - možná mě potom přesvědčí o dokonalosti tohodle příběhu, který je podle skutečné události.


Trailer:
CZ titulky :]


Celkový dojem: Film jsem viděla po druhé a můžu říct, že se mi zdá i na podruhé stejně úžasný.

Hodnocení: 87% (něco mi k tomu ještě chybělo)

Emily C.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama